100000 "paldies" jeb krievu rulete.

Šo pēdējā posma rezumējumu gribās sākt ar spārnoto frāzi “tā var notikt tikai Krievijā”. Tikai Krievijā par īpašu taktiku pret konkurentiem var saukt katastrofālo ledus kvalitāti, kas draudēja ar sacensību atcelšanu. Tikai Krievijā, pieacinot palīgā speciālistus no Latvijas un Francijas, lai vēl kaut ko saglābtu, to var nosaukt par sabotāžu pret Krievijas sportistiem. Un tikai Krievijā par pašu slikti noorganizētām sacensībām, tieši Krievijas sportisti apvainojas uz pārējo pasauli. Bet tagad par visu hronoloģiskā secībā.

Pirmie šo “eksperimentu” (citādāk šīs sacensības nenosauksi) eksaminēja skeletonisti. Pēc nepatīkamajām atmiņām no Sanktmoricas trases, visi bija ļoti piesardzīgi jebkādu prognožu veikšanā. Un kā nu ne, ja Krievijas sportisti darīja visu, lai kliedētu šaubas, ka tieši viņi ir galvenie pretendenti. 100000 eiro spiediens uz Martina pleciem, kā vienīgajam kandidātam, šo nervozitāti tikai vairoja. Pirmajā braucienā Tretjakovs kā vienmēr lidoja, bet raķete pieļāva kļūdu, aizķerot apmali, tādējādi dodot pirmo salmiņu aiz kā aizķerties mūsējiem. Tomass brauc pārliecinoši, bet ar to nepietiek, lai panāktu Tretjakovu. Tālāk jau savu pirmo vārdu teica Martins.
Supermena vājā vieta ir kriptonīts, bet Krievijā ražotais izrādījās tikpat nekvalitatīvs, cik trases ledus. Martins Sočos pirmo braucienu veic kā savā mājas trasē. Bet tā bija tikai puse darba.
Atlika to pašu izdarīt arī otrajā braucienā. Par Martinu īkšķus turēja visi, pat tiešie konkurenti (protams, izņemot Krievijas delegāciju). Ko tādu bieži neredzēsi. Spriedze sasniedza tādu apogeju, ka otro braucienu daudzi skatījās pat neelpojot.
Otrajā braucienā nervi uzdod Tomasam un viņš pats sevi izslēdz no cīņas par medaļām. Šo izdevību izmanto Rommels, kurš iespraucas trešajā vietā, aiz pjedestāla atstājot arī Deiliju no ASV. Martins uz Tretjakova rezultātu atbild ar tieši tādu pašu rezultātu. Ar to pilnīgi pietika, lai iegūtu godīgi nopelnītos 100000 paldies eiro izteiksmē. Šaubu nav, ka tieši Martins bija visvairāk pelnījis šo balvu un arī netīrās spēlītes neļāva to viņam atņemt. Uz Sanktmoricas fona uzvara Sočos un šis džekpots šķita vēl divreiz saldāks. Vienīgais, kurš par to nebija priecīgs, bija Tretjakovs un savu milzīgo sarūgtinājumu finišā viņam neizdevās noslēpt pat neskaitāmi atkārtojot “Я очень рад, всем спасибо”.

Kā papildus džekpots- Martins un Tomass ir Pasaules Kausa kopvērtējuma uzvarētāji ieņemot attiecīgi 1. Un 2. Pozīciju tabulā, ražas gads!
Krievu nedienas nebeidzas. Batujevs arī savā mājas trasē nespēj uzrādīt pietiekoši augstu rezultātu, lai Krievijas izlasei garantētu trīs sportistu kvotu. Bet tā ir tikai pirmā diena.

“Sliktie” latvieši soda Krievijas sportistus arī bobslejā. Pirmajā braucienā dalīta 2./3.vieta ar Floršucu, bet otrajā izdodas nosargāt trešo vietu un divnieku sacensībās Melbārdis atņem bronzu tieši Zubkovam. Zubkovs uzpūš lūpu, bet tas citiem liek tikai pasmaidīt. Iegūstot trešo vietu, Melbārdis viesa cerības arī četrinieku startam.
Pirmajā četrinieku braucienā scenārijs ir līdzīgs. Melbārdis trešais, uzreiz aiz Zubkova, bet pirmais ir Floršucs no Vācijas. Otrajā braucienā Melbārdim izdodas atkārtoti sodīt Zubkovu par viņa izteicieniem un uzrādīt labāku laiku. “Sliktie” latvieši izpelnījās bobsleja Dieva labvēlību, jo arī Floršucs uzrāda sliktāku laiku. Melbārdim ZELTS! Pirmais ZELTS pilota statusā. Šis panākums ieviesa korekcijas kopvērtējuma tabulā. Melbārdis pakāpās uz otro vietu, bet divnieku un četrinieku summā pirmais! Varbūt arī Krievijas Federācijai ir jocīga izpratne par sacensību organizēšanu, bet pēc šādas nedēļas nogales, nu kā var nemīlēt Krieviju. :)

Secinājums:
Krievu ruletē galvenie cietēji bija paši krievu sprotisti. Kā saka, neroc bedri citiem...

 

Comment 0 Komentāri