Kad sudrabs ir tikai metāls

Kopš kura laika 2.vieta Pasaules čempionātā uzskatāma par neveiksmi? Kopš skeletonā dominē Martins Dukurs! Tas varbūt skan augstprātīgi, bet pēdējo gadu rezultāti ir labākie tā liecinieki. Kopš Olimpiskajām spēlēm Vistlerā, ne reizi Martins nebija zaudējis divus braucienus pēc kārtas. Sanktmoricā Martins zaudēja 3! Uzvarēt izdevās tikai pēdējo braucienu, kuru Martins veica savā ierastajā stilā – gandrīz kā no grāmatas. Ar to pat gandrīz arī pietika, lai atspēlētu visu trijos braucienos zaudēto. Bet tikai gandrīz...
Kas tad notika? Pirmkārt, visus pārsteidza Krievijas izlases ļoti pārliecinošais starts. Vai tam ir kāds apslēpts iemesls, to mēs nezinām un diez vai kādreiz arī uzzināsim. Fakts ir viens – krievi, ziedojot Altenbergas posmu, lai trenētos tieši Sanktmoricā, skaidri lika noprast, ka viņus interesē tikai Pasaules čempionāts. Soči tuvojas ar joni un iespējams, ka Krievijas izlase atradusi ideālo modeli kā vislabāk sagatavoties atbildīgākajiem startiem. Tretjakovs startu skrēja ātri, pa trasi slīdēja vēl ātrāk un Martinam argumenti parādījās tikai pēdējā braucienā, kad abi samainījās vietām. Martins beidzot uzķēra trasi, bet Tretjakovs sāka pielaist kļūdas. Savukārt Čudīnovs pielaida kļūdas gandrīz visos braucienos, bet spēja pietiekoši pārliecinoši saglabāt trešo vietu. Pat ierasti ātrie vācieši ātruma ziņā stipri atpalika. Patiesībā vācieši atpalika pilnīgi visos komponentos. Vācijas izlase šo čempionātu noteikti vēlēsies aizmirst pēc iespējas ātrāk. Vienīgi Rommels vēl mēģināja pacīnīties.

Vēl ātrāk par vāciešiem to vēlēsies aizmirst tikai mūsu brāļi Dukuri. Bez Martina ļoti žēl arī Tomasu, kurš pēdējos divos braucienos pielaida vairāk kļūdu, kā pēdējās divās sezonās kopā.
Pasaules čempionāts nav Pasaules kauss, kur kļūdu vienā posmā var izlabot labi nobraucot pārējos. Sanktmoricā katra kļūda maksāja vietu. Diemžēl kļūdas bija un par tām samaksājām dārgi.
Bez Krievijas izlases, tikai kļavu sīrupa dzimtene varēja būt tiešām apmierināta ar startu. Kanādieši izskatījās labi, pārliecinoši un nodemonstrēja atbilstošu sniegumu. Arī amerikānis Daly spēja iespraukties TOP6.

Uz visu jācenšas paraudzīties pozitīvi. Atcerēsimies, kas notika, kad Montgomerijs iznīcināja Martina sapni par Olimpisko zeltu. Martins kļuva tikai labāks. Varbūt tieši labi, ka zaudējums piedzīvots šobrīd, lai visu niknumu par to atspēlētu tur, kur Krievijas izlasei sāpēs visvairāk – Sočos. Mērķis kļuvis vēl izteiktāks...

...Soči, mēs jau nākam!

Pasaules čempionāta TOP6:

1. Alexander Tretjyakov
2. Martins Dukurs +0.03
3. Sergei Chudinov +2.27
4. Eric Nielsen +2.66
5./6. Frank Rommel +2.84
5./6. John Daly +2.84

Comment 1 Komentārs


2014.01.12

Toms

Ļoti žēl, ka Dukuriem retu reizi zaudējot nākas piekāpties par dažām sekundes desmitdaļām 2 un pat 4 braucienu summā pretējo pārējiem, kurus Dukuri uzvar ar sekundes un pat vairāk kā 2 sekunžu atrāvienu. Bet ir jāturpina labi iesāktasi darbs un jāsasniedz aizvien augstāki un tālāki mērķi, lai Dukuriem viss iecerētais izdodas.