Pasaules Čempionāta priekšspēle Iglsā

Pasaules kausa posms Iglsā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, jau no pirmajiem metriem demonstrēja cīņu tieši starp vecā kontinenta valstīm. Tikai Kanādas sportistiem izdevās nedaudz iejaukties eiropiešu dueļos. Nīlsens un Montgomerijs bija vienīgie, kuri izraibināja eiropiešu TOP10 ar kļavu lapām, atgādinot, ka tas ir arī Pasaules kausa posms. Bet no lielajām eiropas skeletona valstīm pastarīša funkciju topā pildīja Lielbritānija. Veterānam Bromlijam šī trase noteikti bija par īsu, savukārt starta ieskrējiens nekad nav bijis viņa stiprā puse. Arī vācieši vairāk priecātos, ja trases garums būtu vismaz trešdaļu lielāks, lai uz lieliskās tehnikas rēķina spētu atgūt starta ieskrējienā zaudēto (neiegūto). Galvenā cīņa notika starp Latvijas un Krievijas sportistiem. Martins ar Tomasu šo ringu sadalīja ļoti brālīgi. Tomasam bija jāneitralizē Čudīnovs, bet Martins uz sevi paņēma Tretjakovu. Pirmajā braucienā Čudīnovs bija pārāks par Tomasu. Tomass pieļāvā pāris sev neraksturīgas kļūdas un pēc punktiem godīgi uzvarēja Čudīnovs. Otrajā duelī jau ierastais scenārijs – Tratjakovs lido kā raķete, bet Martins uz to atbild ar jaunu trases rekordu.
Otro braucienu Tomass veic nevainojami un nokautē Čudīnovu, kurš pirmā brauciena spārnots, otrajā tomēr izlido no ringa. Tretjakovs turpina lidot, bet Martinam izaicinājumu var mest tikai pats Martins. Kamerās Martinu varēja redzēt tikai starta ieskrējienā, jo jau pēc pirmās virāžas viņš traucās ātrāk par gaismas ātrumu, labojot pirmajā braucienā sevis paša uzstādīto trases rekordu, skaidri demonstrējot, ka sasniedzis savas formas augstāko punktu tieši uz atbildīgajiem mačiem.
Pasaules Čempionātam intriga gan saglabājas, jo Krievijas izlase, ziedojot Altenbergas posmu, tam sākusi gatavoties jau laikus un ļoti nopietni. Tas ir papildus izaicinājums un stimuls mūsējiem – pierādīt, ka skeletona tronī joprojām sēž Dukuri.

Rezultāts TOP6:
1. Martins Dukurs
2. Alexander Tretjyakov +0.75
3. Tomass Dukurs +1.35
4. Sergei Chudinov +1.83
5. Frank Rommel +1.97
6. Eric Neilson +1.98

Kopvērtējums pēc 8 posmiem:
1. Martins Dukurs 1785
2. Tomass Dukurs 1562
3. Alexander Kroeckel 1460
4. Alexander Tretjyakov 1422
5. Frank Rommel 1299
6. Kristan Bromley 1256

Comment 0 Komentāri