Altenbergas akvaparks

Altenberga tiek uzskatīta par vienu no grūtākajām trasēm, un šoreiz laika apstākļi to noteikti vieglāku nepadarīja. Lija kā pa Jāņiem būtu diezgan precīzs apzīmējums. Sacensības līdzinājās šļūkšanai pa kādu no Līvu akvaparka celiņiem. Sliktie laika apstākļi ātri vien parādīja, kurš šo trasi lieliski pārzin, bet kuram palicis mājas darbs nākošajai sezonai.
Vācieši jutās kā zivs ūdeni un savā mājas trasē pēc pirmā brauciena uzrādīja atbilstoši 2., 3. un 4. rezultātu (Kroeckel, Rommel un Grotheer). Pilnu laimi viņiem pamatīgi sabojāja tikai Martins, kuram patīk ierādīt vāciešiem vietu arī viņu mājas trasēs.
Tomasam vecā kaite – brauciens gandrīz ideāls, bet nav ātruma. Pēc pirmā brauciena bija jāsamierinās ar 5.vietu. Pielijušajā Altenbergas trasē kamanu jaunās tehniskās konfigurācijas pagaidām rezultātu nedeva.
Savukārt, Krievijas izlase ļāva izpausties jaunajiem braucējiem, jo abi vadošie izlases sportisti Tretjakovs un Čudīnovs jau ieslidina St.Moritz trasi, gatavojoties Pasaules čempionātam. Atmetuši cerības uz kopvērtējumu, krievi iet “all-in” uz Pasaules čempionātu. Vai šāda taktika attaisnosies, redzēsim jau drīzā nākotnē.

Otrais brauciens lielas izmaiņas neizraisīja. Tie, kuri brauca sliktāk, turpināja braukt vēl sliktāk un otrādi - ar dažiem izņēmumiem. Jaunajam krievu sportistam Batujevam un austrietim Guggenbergeram izdevās savas pozīcijas uzlabot. Vietām samainījās Dukurs vecākais ar 20 gadīgo Grotheer. Tomass braucienu veica nevainojami, bet vācietis pieļāva rupjas kļūdas.
Tomasa lieliskais brauciens gan neļāva pacīnīties par medaļām, jo atšķirībā no Grotheer, pārējie vācieši bija iekrampējušies savās medaļu pozīcijās un kļūdas nepieļāva. Pelnīta otrā un trešā vieta.
Izskatās, ka Martinam ūdens patīk. Abos braucienos nošļūca tik pārliecinoši kā ronis Klaipēdas delfinārijā. Nevienam neatradās pretargumenti Martinam. Pelnīta pirmā uzvara 2013. gadā. Šaubas par to, kāpēc Martins nēsā līdera krekliņu neradās ne uz mirkli.

Tratjakova un Čudīnova nestartēšanai ir arī pozitīvs aspekts - Tomass kopvērtējumā pakāpās uz 2 vietu. Priecē arī fakts, ka, braucot tik sarežģītos laikapstākļos, izticis bez krititieniem un neviens sportists nav guvis kādu nopietnu savainojumu.

Rezultāts TOP6:

1. Martins Dukurs

2. Alexander Kroeckel +0.48

3. Frank Rommel +0.92

4. Tomass Dukurs +1.30

5. Christopher Grotheer +2.14

6. Kristan Bromley +2.23

Kopvērtējums pēc 6 posmiem:

1. Martins Dukurs 1335

2. Tomass Dukurs 1178

3. Alexanders Tretjyakov 1132

4. Alexander Kroeckel 1116

5. Kristan Bromley 1032

6. Frank Rommel 905

Comment 0 Komentāri