Logo 5bc2c2d38d706ff03019a8897d3fb078fae4011b0e0a2a7a41a940c582ca8ef9 lat / eng

Martinam - sudrabs!

Raksts skatīts - 68 reizes
Raksts publicēts - 2020.01.11
48acefd9 7ca2 40ff 894d b8c00957e174

Laplaņas trasē, Francijā Pasaules kausa ceturtais posms skeletonā un 27 dalībnieku konkurencē vīriešiem startēja arī Martins un Tomass Dukuri. Martins izcīnīja otro vietu, savukārt Tomass bija 10.vietā.

Trase daudziem visai sveša, pēdējo reizi šeit Pasaules kausa izcīņas posms notika 2015.gada janvārī, kad turklāt laika apstākļu dēļ tika aizvadīts tikai viens brauciens. Toreiz uzvarēja Martins, otrais bija krievu sportists Aleksandrs Tretjakovs un trešais Tomass. Trase visai īpatnēja un gara, ar savām viltībām, bet interesanti tas, ka skeletonā tā neitrāla pilnīgi visiem dalībniekiem, jo francūži te nepiedalās.

Pirmajā braucienā Martins sākumā uzstādīja jaunu trases rekordu un kļuva par līderi, bet prieki gan nebija ilgi. Pēc minūtēm desmit viņa sasniegumu pārspēja Aleksandrs Tretjakovs, kurš turklāt finišā jau apsteidza Martinu par 0.32 sekundēm. Martinam toties labākais starta ieskrējiens – 6.61, Tretjakovam par vienu sekundes simtdaļu lēnāks. Trešais pēc pirmā brauciena jaunais korejietis Jiso Kims, kas no līdera atpalika par 0.56 sekundēm.

Tomasam Dukuram dažas kļūdas trases beigu daļā, ne tik ātrs starta ieskrējies un beigās dalīta desmitā vieta ar krievu sportistu Rukosujevu pēc pirmā brauciena.

Treneris Mihails Arhipovs telefonsarunā LTV7 rezumēja, ka Martinam jau lielu rezervju vairs nav. "Varbūt tā 11.un 12.virāža neiznāca īsti labi, bet kopumā nav kur piesieties. Ja Tretjakovs pats nepieļaus kļūdas, viņu apsteigt būs grūti, Šnaidera skeletoni te ļoti labi slīd, tie ir nedaudz cietāki un varbūt tieši tas te vajadzīgs. Trase smaga, līdz beigām izturēt tīri fiziski grūti, pati vieta jau arī 1800 metrus virs jūras līmeņa, finišā visi sarkani, pulss ap 180 sitieniem minūtē. Tomasam vajadzētu labāk izbraukt trases lejas daļu, tur bija dažas kļūdas."

Otrajā braucienā pārsteigumu sagādāja ķīnietis Venkiangs Ģengs, kurš pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot dalītu trešo vietu korejieti Sungbinu Juņu. Otro vietu saglabāja Martins, savukārt pirmā brauciena līderis Tretjakovs arī otrajā braucienā palika nepārspēts un izcīnīja uzvaru.

Kopvērtējumā Martins Dukurs ir kļuvis par līderi un pēc ilgāka pārtraukuma nākamajā posmā viņu redzēsim ar līdera dzelteno krekliņu. Martina kontā 822 punkti, par četriem mazāk Tretjakovam, trešais Aksels Jungks no Vācijas ar 801 punktu. Tomass ieņem septīto vietu.

Avots - bobslejs.lv
Foto - Viesturs Lācis | IBSF

Citi jaunumi

Acf1af16 fb00 4eac 9215 c50167831cb2
2020.01.16
Pasaules Kausa, Eiropas Kausa un III Jaunatnes Olimpisko spēļu medaļu izcīņa skeletonā tuvākajās dienās
88d5d936 093d 480a 8ec9 78f121074def